Salak Sensin

Kategori: Asker Fıkraları
Kayseri'li ve Vietnam lı aynı yerde askerlik yapmışlardı.
Kayserili meraklı bir tip ve Vietnam 'lı ise hali vakti yerinde şatoda yaşayan birisiydi.
Askerlikleri bitti aradan yıllar geçti ve Kayserilinin aklına Vietnamlı asker arkadaşı gelmişti .
Birgün çat kapı Vietnamlıya gitti acaba doğrumu söylüyor Vietnamlı asker arkadaşı söylediği gibi şatodamı yaşıyordu!
Vietnama gitti ve arkadaşını bulmuştu evet doğru asker arkadaşı olan Vietnamlı şatoda yaşıyordu.
Vietnamlı Kayseriliyi görünce vay asker arkadaşım hoş geldin falan.. bir hürmet bir hürmet davet etti Kayserili yi şatosuna ve en üstte bir oda verdi Kayserili ye .
Fakat bir sorun vardı oda da. Vietnam lı Kayserili ye "bak devrem şurda bir perde var sakın ha onu açma" dedi ve çıktı odadan.
Kayserili baya meraklandı acaba perdenin arkasında ne vardı?
Duramadı yerinde ve perdeyi açtı, ne görsün?Arkasında birtane çelik kapı.Kayserili tam kapıyı acacaktı ki asker arkadaşı nın geldiğini hissetti ve hemen perdeyi kapatım yatağına döndü.

Vietnam 'lı:" bak Kayseri 'li sana söyledim o perdeyi açma dedim açtın arkasındaki kapıyı gördün sakın ha o kapıyı açma" dedi ve cıktı odadan.

Kayseri'li gene meraklandı.Acaba o kapının ardında ne vardı?Perdeyi ve kapıyı açtı...O da ne?Aşağıya doğru inen upuzun bir merdiven... Kayeserili yine arkadaşının geldiğini hisetti kapattı kapıyı kapattı perdeyi yatağına geri döndü.Arkadaşı odaya girdi.

Vietnam'lı Kayseri'liye :"bak sana perdeyi açma dedim açtın, kapıyı gördün ama kapıyı açma dedim kapıyı açtın, merdiveni gördün sakın ha..! o merdivenden inme Kayseri'li"
der ve odadan çıkar.

Kayserili perdeyi açar kapıyı açar merdivenden aşşağıya iner.Bir kapı daha görür ve arkadaşının geldiğini hisseder ve merdivenden yukarı çıkar kapıyı ve perdeyi kapatır.
Vietnam'lı odaya girer.

Vietnam'lı:" Kayseri'li bak sana o perdeyi açma dedim açtın, o kapıyı açma dedim açtın, merdivenden aşşağıya inme dedim indin.Orda kapıyı gördün ya sakın ha o kapıyı açma" der ve odadan çıkar.

Kayserili perdeyi açar kapıyı açar merdivenden aşşağıya iner.Kapıya ulaşır ve kapıyı açar.Ne görsün?
Karşısında 2. bir kapı daha vardır!
Yine arkadaşının geldiğini hisseder.Kapıyı kapatır, merdivenden çıkar, kapıyı kapatır ve perdeyi kapatır.
Vietnamlı odaya gelir.
"sana söyledim perdeyi açma dedim açtın, kapıyı açma dedim açtın, merdivenden inme dedim indin, ordaki kapıyı açma dedim açtın.Diğer kapıyı gördün.Bak sana söylüyorum sakın ha o kapıyı açma Kayseri'li" der ve odadan çıkar.

Kayserili perdeyi açar, kapıyı açar, merdivenden aşşağı iner,kapıya ulaşır. Açar kapıyı diğer kapı gelir önüne.Onuda açar bir kapı daha vardır.Ve artık Kayseri'li iyice meraklanmıştır.Acaba kapının arkasında ne var????

Hırs yapar, var gücü ile önüne gelen tüm kapıları sırasıyla açar ve bir meydana çıkar.

Meydanda kendi başına uyuyan bir ejderha vardır. Kayserili ejderhaya dürter ejderha uyanmaz. Birdaha dürter uyanmaz, birdaha derken ejderhaya ne yapmışsa uyandıramaz.En sonunda salak ejderha der ve ejderha bir anda uyanır.
Ejdrha:
"Sen mi bana salak dedin?" der.Vve önüne gelen herşeyi yakmaya başlar .
Kayserili birinci kapıyı kapatır ve kaçmaktadır ejderhadan.Ejderha kapıyı yakar.Kayserili 2. kapıyı ejderhanın yüzüne kapatarak kaçar, ejderha yakarak Kayserili yi kovalamaktadır.Kayserili 3. kapıyı kapatır ejderha yakar, merdivenden yukarı çıkar ve kapıyı kapatır.Ejderha kapıyı yine yakar. Kayserili perdeyi ejderhanın yüzüne kapatır, ejderha perdeyi yakar ve artık Kayserili nin kaçacak yeri kalmamıştır.
Tir tir titremektedir.Ejderha gürültülü bir ses ile Kayseri'liye:
"Seennnnn baaannnnaaaa ne dediiiiin!!!!????"der.
Kayserili kısık korkak bir sesle:" salak dedim" der.

Ejderha etraftaki herşeyi yakar Kayserili iyice korkmuştur ne yapacağını bilemez .
Ejderha Kayseri'liye kızgın bir şekilde döner ve:" salak sensin.....!"